ناسا فضاپیمای ناپدید شده خود را در ماه پیداکرد

دانشمندان ناسا توانستند محل سقوط و ناپدید شدن فضاپیمای خود را در ماه پیداکنند این فضاپیما که  مدت های مدیدی بود ناپدید شده بود به طور ناگهانی در تصاویری که از ماه دریافت کرده بودند مشاهده شد.این فضا پیما در سال 1967 یعنی 45 سال قبلناپدید شده بود.دانشمندان دلیل ناپدید شدن آن خارج از مدار رادیویی قرار گرفتن و عدم دریافت دستورالعمل ها از مقر خود دانستند .

دانشمندان از تاریخ 11 اکتبر 1967 که این فضاپیما ناپدید شد تا کنون هیچ اطلاعی از آن نداشتند .در ماموریتی گه فضاپیمای ناسا در حال رصد و تصویر برداری از ماه بود نزدیک به 192 ترابایت اطلاعات نزدیک به 41000دی وی دی از سطح ماه مصادره کرد که دارای ریز ترین اطلاعات پیرامون ماه بودند .علاوه براین این فضاپیما نقطه ای از ماه را کشف کرد که دمای آن تقریبا -416 درجه فارنهایت زیر صفر است که دمای بسیار بسیارپایینی است.

مترجم : زهرا معبودی

 • مهدی
  Jun 10th, 2012 در 08:28 | #1

  نظرمن. انسان تلاش میکند تا جهان را بشناسد و این در حالیست که خود خدا این توانایی را داده و چیز عجیبی نیست چرا که یک انسان با کمی آب و غذا میتواند از این بدن برای کشف پیرامون خود استفاده نماید و این خود تحسین برانگیز است. هزاران ،میلیونها سلول و اجزا یک انسان را تشکیل میدهند و جالب اینکه همه اندام بدون تهیه از قبل ساخته میشوند و در حال اتصال به همدیگر میباشند. ما خود را ساده میبینمیم و کشف جهان در کشف خویش است. چرا که این خویش است که کشف میکند و این انسان است که مهم است. جهان مال خداست. ماهم مال خدا. پس مهم کشف خداست و یقین به قدرت و سخنان او و مهمتر اعتماد به او و فرامینش است. به زودی همه ما حقیقت و واقعیت ها را در جهان پس ازمرگ خواهیم دید. متشکر

 • رضا
  Sep 4th, 2012 در 19:49 | #2

  من دوست دارم عکسهای بیشتری از منظومه ی شمسی و کهکشانهای دیگر بگذارید. و این خیلی خوب است که انسان مطالب بیشتری از سیارات و سیاهچاله بیاموزد.با امید به روزی که آرزوی انسانها در مورد رفتن به فضا و ساخت هتلهای فضایی محقق شود.

  • زهرا معبودی
   Sep 5th, 2012 در 08:12 | #3

   sلام دوست عزیر
   انشالله از این شنبه خبرها و تصاویر جذابی برای شما دوستداران فضا قرار خواهم داد

 • حسنیه شکیبایی
  Dec 25th, 2012 در 13:06 | #4

  سلام آیا واقعا” فکر می کنید در هیچ کجای این عالم هستی و جهان خلقت موجودی مشابه انسان زمینی یا حتی پیشرفته تر و متفکرتر از آن توسط خداوند آفریده نشده و حیات در هیچ نقطه ای از جهان بغیر از سیاره زمین نبوده و نیست ؟ واقعا” ؟ اگر ممکن است اطلاعات بیشتری می خواهم بدانم . ممنون

 • حسنیه شکیبایی
  Dec 25th, 2012 در 13:11 | #5

  بنده فکر میکنم موجواتی بسیار پیشرفته تر از انسان باید در کرات آسمانی دیگر حتی در منظومه های دیگر باید بوده باشد ولی شاید بعلت فاصله های بسیار دور ودراز که فقط سرعت نور آنهم با سال نور ی محاسبه می شود شاید امکان این ارتباطات ناممکن است .

 • حمید
  Jul 4th, 2014 در 05:33 | #6

  وقتیکه این تصاویر را میبینی به بزرگی خدا پی می بری و اینکه انسان چقدر حقیر است .بنظر من علم هرچه پیشرفت کند راه خدا شناسی را برای انسانها هموار میکند .وای بحال انسانهایی که ان همه عظمت خداوند را ببیند ولی باز در مقابل او مغرور و متکبرباشد.و سر تعظیم فرود نیارد و او را سجده نکند .
  ای انسان به چه چیزت مینازی حال اینکه اگر بی ارزش ترین مواد علم یعنی هوا پنج دقیقه ازت گرفته شود یک لاشه ای بیش نخواهی بود ؟
  نماز روزه های تان قبول .ومتشکر از اینهمه تصاویر زیبا

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>